Symulacja biznesowa CHRONO

Symulacja „Chrono”  jest przyjazną sztuczną inteligencją, wirtualną rzeczywistością. Sztuczne osobowości świata Chrono zostały zaprojektowane w oparciu o powszechnie uznaną teorię typów osobowości C. G. Junga i rozszerzony model DISC we współpracy z doświadczonymi praktykami.
Chrono zawiera symulacje różnych typów osobowości i pozwala na przeprowadzenie „rozmowy” z każdym z nich za pomocą specjalnych kart.

Uczestnicy symulacji ćwiczą umiejętności rozpoznawania „typu” rozmówcy i dostosowania argumentów do jego wrażliwości.

W dzisiejszym świecie istotne jest nie tylko to, CO mówimy, ale również to, JAK mówimy. Każdy pomysł może być przedstawiony krótko lub długo. Idea może być przedstawiona jako nowa i rewolucyjna albo jako niewielkie udoskonalenie wypróbowanej metody. Tylko od nas zależy jak zaprezentujemy naszą koncepcję, pomysł, ideę, plan czy dany produkt. Możemy wybrać punkty, na których się skupimy i te, które pominiemy. Symulacja „Chrono” pozwala doświadczyć, jak wybrany rozmówca zareaguje na różne sposoby prowadzenia rozmowy. Dzięki temu uczestnik symulacji warsztatowej może trenować umiejętność prowadzenia rozmowy dopasowanej do różnych typów rozmówców.

 

Główne obszary zastosowania:

  • Umiejętność prowadzenia rozmów;
  • Wzbogacenie wystąpienia na konferencji;
  • Coaching indywidualny i zespołowy;
  • Trening sprzedażowy;
  • Przekonywanie;
  • Motywacja;
  • Przywództwo sytuacyjne;
  • Negocjacje.

 

Dla kogo
Dla Zespołu pracowniczego i HR, grupy Kierowników średniego szczebla lub dla Zarządu.
Symulacja może zostać użyta w coachingu indywidualnym i zespołowym, dobrze uzupełnia szkolenia sprzedażowe i szkolenia oparte na modelu DISC.


Zakres warsztatu
Efektywny trening umiejętności skutecznej komunikacji uczestnika z określonymi typami osobowości, zrozumienie reakcji każdego z tych podstawowych typów rozmówców i zastosowanie najlepszego podejścia.

Cel warsztatu
Ćwiczenie umiejętności konstruktywnej komunikacji w oparciu o model DISC.

Materiały szkoleniowe
Wydruk materiałów szkoleniowych lub w formie elektronicznej, materiały do ćwiczeń, dyplom udziału w szkoleniu, materiały biurowe.

Prowadzenie warsztatu
Trener, certyfikowany Mistrz Gry, posiadający kompetencje merytoryczne oraz bogate, wieloletnie doświadczenie praktyczne z umiejętnością przekazywania wiedzy. Z najwyższą starannością, dostosujemy  prowadzenie szkolenia do potrzeb oraz wymagań organizacji.

Warunki uczestnictwa
Zakres programowy warsztatu, wymaga przeprowadzenia konsultacji, związanej z identyfikacją celu szkolenia, analizy sytuacji ogólnej organizacji oraz informacji o uczestnikach i ich środowisku pracy.

Czas trwania: 1 dzień / 8 h
Grupa: od 6 do 12 osób