Egzaminy ITIL®4 i PRINCE2® w nowoczesnej cyfrowej formule. Najnowsze zmiany AXELOS/PEOPLECERT

Autor: Iwona Kula

Organizacja  PeopleCert z dniem 1 lutego 2022 roku, dokonała zmian dotyczących realizacji szkoleń oraz formy dostarczania egzaminów AXELOS.

Istotną zmianą jest ujednolicona i obecnie jedyna dostępna opcja egzaminu, który jest prowadzony w formie nadzorowanej on-line (proctored on-line exam). W ramach globalnych usprawnień, system PeopleCert zapewnia uczestnikom możliwość przystąpienia do zdalnego egzaminu z udziałem osoby nadzorującej również w języku polskim.

Za pośrednictwem łatwego w instalacji, prostego w obsłudze systemu PeopleCert, uczestnik przystępuje do egzaminu w preferowanym dla siebie czasie i miejscu tj. wszędzie tam, gdzie posiada dostęp do Internetu. Zaletą jest również dostępna 24 h/7 obsługa za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu i czatu on-line. Czterokrotnie zwiększono również dostępność osób nadzorujących egzaminy on-line pod kątem zintensyfikowanych dni, aby uczestnicy mogli znaleźć dogodny czas na zdanie egzaminu.

Egzaminy pod względem technicznym są bezpieczne, oprogramowanie egzaminacyjne zgodne ze standardami bezpieczeństwa, optymalizowane, potwierdzające wiarygodność wyniku każdego egzaminu on-line. Dużym ułatwieniem jest obecnie dostępność aplikacji ExamShield, którą można pobrać z Microsoft Store.

Wraz z voucherem na egzamin on-line, każdy uczestnik otrzyma teraz oficjalny podręcznik metodyki. Wszystkie vouchery egzaminacyjne AXELOS zawierają książkę dla każdego uczestnika akredytowanego szkolenia, która jest dostępna w formie elektronicznej (e-book). Najnowocześniejsze rozwiązanie, polega na dostarczaniu e-booków za pośrednictwem konta osobistego PeopleCert. E-book stanowi materiał uzupełniający i przewodnik w przygotowaniach do egzaminu, pozwoli również na pogłębienie doświadczenia jak i skutecznego wykorzystania technik w realizacji zawodowych zadań i obowiązków.

Kompaktowe rozwiązanie jest połączeniem nowoczesnej technologii z nauką. Wprowadzone zmiany mają za zadanie usprawnienie globalnego systemu egzaminacyjnego, ujednolicenie przygotowania uczestników do egzaminu, zapewnienie płynności procesu, a także zapewnienie elastyczności w podejściu do egzaminu i indywidualnego wsparcia uczestników podczas trwania egzaminu.

Zachęcamy do udziału w najbliższych, kompaktowych szkoleniach AXELOS:

ITIL4® Foundation

PRINCE2® Foundation